jak wyleczyć się z alkoholizmu 

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakowoż nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod leczenia, które wspomogą Ci w przezwyciężeniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego i pełnego życia.

terapia przeciwalkoholowa

Różne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być monitorowane przez skład fachowców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez speców, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź też ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na terapię?
Przed nawiązaniem kuracji jednostka musi najpierw rozpoznać swój stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasem jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga też zainicjować debatę na temat dostępnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma należytego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo dodatkowych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.