kuchnia włoska Kraków

Smaczna włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe oraz nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Bardziej wrażliwi degustują rzadsze dania obiadowe – risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są również nie tak typowe włoskie dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i dania z różnych części kraju. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Kolacja na włoską modę koniecznie powinien zawierać też trunek. Lampka alkoholu to przy włoskim posiłku cos zupełnie naturalnego. w restauracji Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi oraz noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać różnorodny wachlarz win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film